502 - 599 - 134 kontakt@ups-naprawa.pl

Serwis agregatów prądotwórczych

Agregaty jednofazowe

Agregaty jednofazowe służą do zasilania odbiorników prądu na napięcie 230 V. Agregaty jednofazowe wyposażone w stabilizację napięcia (inwerter, cyklokonwerter lub AVR) są przeznaczone do zasilania odbiorników czułych na jakość prądu np. telewizorów LCD, laptopów, wzmacniaczy.
Agregaty bez stabilizacji napięcia służą do zasilania odbiorników, które nie wymagają wysokiej jakości prądu, jak np. elektronarzędzia, silniki elektryczne, oświetlenie itp.

Agregaty trójfazowe

Agregaty trójfazowe są to bardzo uniwersalne urządzenia, wyposażone także w gniazda jednofazowe. Należy dodać, że jednofazowa moc źródła agregatu prądotwórczego powinna być 1,2 razy większa od sumy mocy wszystkich podłączonych jednocześnie urządzeń. Z gniazd jednofazowych agregatu trójfazowego nie możemy pobrać więcej niż 60% mocy podawanej w jego specyfikacji. Dla przykładu agregat trójfazowy o mocy 10 kVA na gniazda jednofazowe może przekazać moc nie większą niż 6 kW. Do gniazd trójfazowych naturalnie podłączamy urządzenia trójfazowe, zawsze przewidując odpowiednią rezerwę mocy na rozruch i prawidłową pracę odbiorników elektrycznych.